Konferencja księży dziekanów

  • 21.06.2017, 15:26 (aktualizacja 21.06.2017, 17:22)
  • Ks. Krystian Bordzań/Joanna Suszko
Konferencja księży dziekanów
W sali dziekańskiej Domu Diecezjalnego miała miejsce (21.06) 139. konferencja od momentu powstania diecezji.

Podsumowanie i omówienie diecezjalnych działań na przyszłość - to główny cel konferencji księży dziekanów, które odbywają się kilka razy w roku.

Treścią spotkania było wiele zagadnień, które poruszali księża biskupi oraz przedstawiciele diecezjalnych instytucji. W pierwszej części biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński, przedstawił treści z ostatniej Konferencji Episkopatu Polski w Zakopanem. Następnie głos zabrał biskup diecezjalny Marian Rojek, który przed rozpoczęciem konferencji powiedział nam o zakresie przedstawianych zagadnień.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W konferencji cyklicznie biorą udział także dyrektorzy diecezjalnych instytucji i koordynatorzy duszpasterstw.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Bp Marian Rojek zwrócił także uwagę, że przedmiotem spotkania były zbliżające się diecezjalne rekolekcje kapłańskie w roku jubileuszu diecezji, które poprowadzą w sierpniu misjonarze o. Enrique Poru i o. Antonello Cadeddu z Brazylii.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Następna konferencja księży dziekanów odbędzie się po wakacjach.

 

Ks. Krystian Bordzań/Joanna Suszko

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe