22.06 Dyniska. Parafia pw. św Antoniego

  • 23.06.2017, 13:53 (aktualizacja 23.06.2017, 14:08)
  • Łukasz Kot
22.06 Dyniska. Parafia pw. św Antoniego
Peregrynacja Krzyża

W dniu 22 czerwca krzyż wielkopiątkowy Jana Pawła II przybył do parafii pw. św. Antoniego w Dyniskach gdzie gospodarzem jest ks. Wiesław Mokrzycki. Krzyż świętego papieża gości w tej parafii już po raz drugi. To zasługa arcybiskupa Mieczysław Mokrzycki metropolita lwowski który przewodniczył czwartkowej uroczystej mszy świętej. Proboszcz parafii opowiedział nam o jej historii, przygotowaniach do przyjęcia krzyża oraz podzielił się wspomnieniami ze spotkań ze św. Janem Pawłem II.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W rozmowie z Łukaszem Kotem metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki opowiedział o niezwykłej historii krzyża wielkopiątkowego.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Nawiedzenie krzyża było wyjątkowym przeżyciem dla wszystkich parafian.


 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzyż pozostanie w parafii w Dyniskach do godzin popołudniowych 23 czerwca, kiedy to zostanie przewieziony do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chodywańcach.

 

Łukasz Kot

Zdjęcia (46)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe