Nowy projekt z udziałem lubaczowskiej młodzieży

  • 28.06.2017, 15:06
  • Alicja Magura
Nowy projekt z udziałem lubaczowskiej młodzieży
Już niebawem rusza projekt „Sztuka pamięci-wielokulturowe dziedzictwo Lubaczowa” realizowany przez Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie i Urząd Miejski w Lubaczowie.

Lubaczowska młodzież po raz kolejny będzie miała okazję wykazać się swoją aktywnością oraz pogłębić zainteresowania z zakresu filmu, grafiki, architektury, sztuki i historii. Więcej o projekcie mówiła Małgorzata Richter z Biura Promocji i Informacji w Urzędzie Miejskim w Lubaczowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt ma zainteresować młodzież historią miasta i regionu oraz dać im szansę na podjęcie dialogu z innością i różnorodnością otaczającego świata. W tym celu będą prowadzone różne warsztaty.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt rozpoczyna się już 6 lipca i właśnie na tego dnia została zaplanowana wizyta studyjna w Ośrodku „Brama Grodzka-Teatr NN” w Lublinie.

Końcowymi efektami działań prowadzonych w ramach projektu będą: makieta dawnego Lubaczowa, pokaz mappingu 3D, nagrane wywiady i opowieści oraz filmy, przedstawiające wielokulturowość i przenikanie się 3 kultur w przedwojennym Lubaczowie.

Rekrutacja do udziału w projekcie jeszcze nie została zamknięta. Chętni mogą składać dokumenty rekrutacyjne w Biurze Promocji Informacji Urzędu Miejskiego w Lubaczowie (pokój A11).

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 3 lipca, o godz. 13.00 w sali obrad Urzędu Miejskiego w Lubaczowie.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Alicja Magura

Podziel się:Pozostałe