II dzień Exodusu Młodych

  • 05.07.2017, 15:43 (aktualizacja 05.07.2017, 18:23)
  • Magdalena Zarembska
II dzień Exodusu Młodych fot.A.Monastyrska/P.Łuczka
Jutrznią rozpoczął się II dzień Exodusu Młodych. Twarze uczestników pełne są uśmiechów, co potwierdza, że dzieją się w Zwierzyńcu piękne rzeczy.

Gościem środowego poranka była Anna Golędzinowska, która wygłosiła do młodych poruszające świadectwo.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas spotkania w Zwierzyńcu młodzi mają okazję porozmawiać z księżmi, siostrami zakonnymi czy klerykami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeżeli ktoś zdecyduje się odwiedzić namiot Wyższego Seminarium Duchownego może złożyć deklaracje udziału w Dziele Duchowej Pomocy Powołanym. Kleryk Marcin wyjaśnił nam, na czym to polega.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O godz. 11:30 rozpoczęły się warsztaty, m.in. psychologiczne, muzyczne, teatralne, powołaniowe czy trzeźwościowe. Na godz. 14:00 zaplanowane było świadectwo, trochę tańców, a o 16:00 konferencje wygłosił ks. Paweł Krężołek SDS.

Dzisiejszy dzień dla uczestników Exodusu Młodych upływa pod znakiem sakramentu pokuty i pojednania. Ks. Paweł Krężołek SDS wygłosił konferencję, która miała pomóc każdemu we właściwym rachunku sumienia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnicy Exodusu podzielili się swoimi refleksjami na temat spowiedzi. Pytani, czym dla nich jest sakrament pokuty odpowiadali:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spowiedź na Exodusie jest dla większości wyjątkowa. Wygląda ona nieco inaczej niż zazwyczaj – nie ograniczają nas kraty konfesjonału.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Każdy kto tylko odczuł takie pragnienie serca mógł z sakramentu pokuty skorzystać. W planie na dzisiaj jeszcze msza św., a o godz. 20:00 z koncertem wystąpi ks. Jakub Bartczak.

Magdalena Zarembska

Zdjęcia (13)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe