Już niedługo Eurofolk

  • 09.07.2017, 10:30 (aktualizacja 09.07.2017, 10:43)
  • Joanna Mazurek
Już niedługo Eurofolk
Będzie barwnie, muzycznie, multikulturowo i na pewno radośnie

 – już za kilka dni w Zamościu ruszy XVI Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Eurofolk – Zamość 2017” . Impreza, która w tym roku odbędzie się  między 11 a 16 lipca to nie tylko taniec i śpiew, ale także kiermasz sztuki ludowej z różnych krajów. Zamościanie i goście, którzy przybędą na to wydarzenie, będą także mieli szansę nauczyć się tańców innych krajów. W piętnastu dotychczasowych edycjach festiwalu wzięło udział ponad sto zespołów z całego świata.  W tym roku będzie ich dziewięć, w tym sześć z zagranicy. Jak zapowiada Anna Polska, przewodnicząca Stowarzyszenia Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna, goście przyjadą z Ameryki, Azji i oczywiście z Europy.   

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nasz festiwal cieszy się dobrą renomą i popularnością, ponieważ po zakończeniu każdej edycji zgłasza się sto, dwieście zespołów, które  deklarują przyjazd do Zamościa – zauważa Anna Polska.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Eurofolk, któremu patronuje Katolickie Radio Zamość to wydarzenie związane z Zamościem, ale w piątek 14 lipca dwa koncerty odbędą się także w innych miejscach. W Łaszczowie wystąpią zespoły z Hawajów i Meksyku, a w Szczebrzeszynie z Węgier i Korei.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe