06.07 Tomaszów Lubelski. Parafia pw. Św. O. Pio

  • 07.07.2017, 17:08 (aktualizacja 08.07.2017, 17:22)
  • Anna Niderla-Kudach
06.07 Tomaszów Lubelski. Parafia pw. Św. O. Pio
6 lipca krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II nawiedził kolejną parafię w dekanacie Tomaszów Lubelski Północ - parafię pw. Św. O. Pio.

Potrzeby kościoła, który dopiero powstaje w Tomaszowie Lubelskim, są duże, zarówno te materialne, jak i duchowe. Powiedział o nich gospodarz tej parafii, ks. Grzegorz Świtalski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Parafianie, choć w oczekiwaniu na nową świątynię na razie modlą się w kaplicy, z radością powitali krzyż Jana Pawła II i starannie się do tego nawiedzenia przygotowywali.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas homilii wygłoszonej w czasie mszy św. na powitanie krzyża, bp pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej, Mariusz Leszczyński przypomniał, że cierpienie, to fizyczne i duchowe jest łaską, którą daje nam Pan Bóg.

loadingŁaduję odtwarzacz...

7 lipca po południu krzyż został odprowadzony do kolejnej parafii w dekanacie Tomaszów Lubelski Północ, parafii pw. MB Częstochowskiej w Podhorcach.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (31)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe