Oazowy Dzień Wspólnoty

  • 12.07.2017, 23:39
  • Magdalena Zarembska
Oazowy Dzień Wspólnoty
Wakacje nierozerwalnie łączą się z rekolekcjami oazowymi. Dzieci i młodzież spędzają 15 dni wokół tajemnic różańca, aby czas odpoczynku połączyć z pogłębieniem swojej wiary.

Tradycją oaz wakacyjnych jest dzień wspólnoty, który przypada na trzynasty dzień rekolekcji. W naszej diecezji oazy odbywają się w dwóch turnusach. W poniedziałek (10.07.) przypadł dzień wspólnoty pierwszego turnusu, czyli Oazy Dzieci Bożych, Oazy Nowej Drogi I st. oraz Oazy Nowej Drogi II st. Wszyscy uczestnicy, animatorzy, moderatorzy oraz sympatycy Ruchu Światło-Życie zebrali się w Suchowoli. Wspólne świętowanie rozpoczęło się przedstawieniem grup.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Każda z grup przygotowała piosenkę oazy, którą z pewnością długo ćwiczyli podczas szkoły śpiewu, która wpisana jest w plan dnia oazowiczów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Czas spędzony na rekolekcjach wakacyjnych ma zaowocować dawaniem świadectwa – pięknie wpisuje się to w hasło trwającego roku liturgicznego i zarazem roku formacyjnego „Idźcie i głoście” – na co w kazaniu zwrócił uwagę ks. Leszek Boryło, moderator oazowy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnicy pierwszego turnusu rekolekcji powrócą do domów już w czwartek (13.07.), natomiast starsi stopniem, czyli Oaza Nowej Drogi III st., Oaza Nowego Życia I st., oraz Oaza Nowego Życia II st., wyruszą na oazę w sobotę (15.07.).

Magdalena Zarembska

Zdjęcia (18)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe