17.07 Łabunie. Parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej i św. Dominika

  • 17.07.2017, 22:51
  • Joanna Suszko
17.07 Łabunie. Parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej i św. Dominika
17 lipca krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II rozpoczął nawiedzenie parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej i św. Dominika w Łabuniach.

Przeżywamy Srebrny Jubileusz istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jego głównym obchodem jest peregrynacja wielkopiątkowego krzyża św. Jana Pawła II po wszystkich parafiach naszej diecezji.


W poniedziałek 17 lipca krzyż rozpoczął nawiedzenie parafii w Łabuniach. Uroczystościom powitania krzyża przewodniczył biskup Mariusz Leszczyński. Proboszczem tego miejsca jest ks.Piotr Rawlik. W rozmowie opowiedział o parafii i nadziejach związanych z nawiedzeniem krzyża.
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
Swoimi przemyśleniami po uroczystości powitania krzyża podzieliła się pani Elżbieta.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
W parafii funkcjonuje Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea". Jej młodzi przedstawiciele opowiedzieli o niej i o swoich przeżyciach związanych z nawiedzeniem krzyża.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
W uroczystości powitania krzyża w kościele parafialnym wzięły udział członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z całej gminy. Ubrane były w regionalne stroje. O zaangażowaniu KGW w parafialne życie powiedziała przedstawicielka KGW z Wólki Łabuńskiej, Teresa Batalia.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
Wiernych parafii Łabunie do nawiedzenia krzyża przygotowywał przez trzydniowe rekolekcje ks. Józef Zwolak, proboszcz parafii Kosobudy, a w czasie peregrynacji w dekanacie Krasnobród - kustosz krzyża.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II pozostanie dłużej na terenie parafii Łabunia. We wtorek 18 lipca nawiedzi Zgromadzenie ss. Franciszkanek Misjonarek Maryi, a w środę Zgromadzenie oo. Misjonarzy Krwi Chrystusa w Łabuńkach. Kolejną parafią, którą odwiedzi będzie parafia pw. św. Michała Archanioła w Cześnikach (20 lipca).

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe