Wczasorekolekcje dla niepełnosprawnych

  • 21.07.2017, 01:01 (aktualizacja 21.07.2017, 16:18)
  • Magdalena Zarembska
Wczasorekolekcje dla niepełnosprawnych
17 lipca w Hucie Różanieckiej rozpoczęły się wczasorekolekcje dla osób niepełnosprawnych. Dla uczestników jest to czas, który mogą spędzić z drugim człowiekiem, możliwość wypoczynku oraz umocnienia swojej wiary.

Wczasorekolekcje organizuje Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych wraz z Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Informacja o nich dociera do coraz to większej grupy ludzi – podkreśla ks. Karol Jędruszczak, duszpasterz osób niepełnosprawnych rejonu biłgorajskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na wczasorekolekcjach bardzo istotna jest posługa wolontariuszy, co w rozmowie podkreśla ks. Karol.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przyjeżdżają bo chcą – nikt ich do tego nie zmusza, niczego nie robią wbrew sobie. Wspaniali, młodzi ludzie o wielkich sercach – wolontariusze.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wczasorekolekcje organizowane są przede wszystkim po to, żeby ludzie niepełnopsrawni mogli się ze sobą spotkać, spędzić razem czas, oczywiście wspólnie z wolontariuszami. Z nami rozmawiał Michał, jeden z uczestników, który wyraża radość z obecności młodych ludzi na wczasorekolekcjach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wakacje z Bogiem, wakacje z drugim człowiekiem – takie synonimy nasuwają się myśląc o wczasoreklekcjach. Niepełnosprawni po zakończonym turnusie nie mogą doczekać się kolejnego, podobnie jak wolontariusze. Każdy może wesprzeć to dzieło –czy materialnie, czy modlitewnie, czy też wybierając posługę wolontariusza.

Magdalena Zarembska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe