Nostalgia Roztocza otwarta

  • 08.08.2016, 12:33 (aktualizacja 09.08.2016, 13:27)
  • Małgorzata Sobczuk
Nostalgia Roztocza otwarta
„Nostalgia Roztocza”. Pod tym tytułem w Galerii Ratusz w Zamościu można oglądać fotografie Wiesława Lipca.

To jeden z założycieli Związku Polskich Fotografów Przyrody i aktualnie prezes Okręgu Roztoczańsko - Podkarpackiego ZPFP. Otwarcia wystawy dokonał w piątek Andrzej Pogudz, prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Autor roztoczańskich pejzaży wyjaśnił w rozmowie z Małgorzatą Godzisz, co kryje się pod tytułem prezentowanej ekspozycji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wiesław Lipiec od początku swojej przygody z fotografią chciał utrwalić to co przemija na Roztoczu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wiesław Lipiec to niezależny fotograf, publicysta i wydawca - miejscem urodzenia i zamieszkania związany jest z Roztoczem i Zamościem. Absolwent Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie. Fotografią pasjonuje się od dzieciństwa. Fotografuje przede wszystkim pejzaż, przyrodę i zabytkową architekturę. Laureat kilku prestiżowych konkursów fotograficznych (m.in. Grand Prix XVII Biennale Fotografii Przyrodniczej w 1986 r. w Poznaniu, I Nagrody w Konkursie im. Adama Loreta w 2004 r. za ukazywanie piękna polskich lasów w fotografii artystycznej). W dorobku posiada kilkanaście albumów autorskich (m.in. „Roztoczański Park Narodowy”, „Roztocze”, „Zamość”, „Katedra w Zamościu”, „Kolegiata w Opatowie”), ma także udział w wielu albumach zbiorowych (m.in. „Polskie parki narodowe”, „Mistrzowie polskiego pejzażu”, „Prawdziwa Polska”, „Lasy Polski”, „Lubelskie Lasy”). Autor i twórca (zdjęcia, koncepcja i redakcja) kilku albumów fotograficznych, które oceniono najwyżej w konkursach ogólnopolskich. Autor ponad 30 wystaw indywidualnych i uczestnik licznych wystaw zbiorowych. Publikował zdjęcia w ponad 60 czasopismach w kraju i za granicą, a także w licznych wydawnictwach nieperiodycznych.

Wystawa w Galerii Ratusz współfinansowana została przez Miasto Zamość oraz Urząd Marszałkowski w Lublinie.

"Rozmowa Dnia" z Wiesławem Lipcem zostanie wyemitowana we wtorek w porannym paśmie Katolickiego Radia Zamość o godz. 11:15.

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe