FOLKOWISKO 2017 – przeżyjmy to jeszcze raz

  • 27.07.2017, 12:18 (aktualizacja 28.07.2017, 08:23)
  • Magdalena Zarembska
FOLKOWISKO 2017 – przeżyjmy to jeszcze raz
Opowieść o wyprawie w głąb Azji i Australii, warsztaty garncarskie, muzyczne, dzieciowioska, liczne koncerty, spotkania, opowieści – między innymi z takich atrakcji korzystali uczestnicy Folkowiska 2017 „Cuda wianki”.

Folkowisko w Gorajcu jest imprezą wybraną do grona najlepszych wydarzeń w Europie. W tym roku trwało w dniach 13-16.07., ale echo wydarzeń brzmi do dzisiaj.

Podczas Folkowiska w Gorajcu panuje niesamowita atmosfera, która pozytywnie działa zarówno na mieszkańców wioski, wszystkich przybyłych gości, uczestników i na każdego kto przypadkiem znajdzie się w okolicy w czasie trwania imprezy.

Marcin Piotrowski, jeden z organizatorów, podzielił się z nami swoim spojrzeniem na wydarzenie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

„Cały świat folkowy spotyka się w Gorajcu” – mówi Marcin. Przechadzając się przez plac, na którym odbywało się Folkowisko można było usłyszeć rozmowy w przeróżnych językach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 „Cuda wianki” – takie było hasło tegorocznego Folkowiska. Organizatorzy zapewnili wszystkim przybyłym porcję opowieści o symbolicznych miejscach, wierzeniach, a także o gorajeckiej kapliczce cudami słynącej.

Każda dobra impreza kończy się poprawinami. Tak będzie też w przypadku Folkowiska –spontanicznie skrzyknięta ekipa będzie czekać na wszystkich miłośników folkloru w „Chutorze Gorajec” w piątek 4 sierpnia.

Magdalena Zarembska

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe