28.07 Szczebrzyszyn. Parafia pw. św. Mikołaja

  • 29.07.2017, 13:03 (aktualizacja 29.07.2017, 14:01)
  • Łukasz Kot
28.07 Szczebrzyszyn. Parafia pw. św. Mikołaja Łukasz Kot

W dniu 28.07.2017 r. (piątek) Krzyż Wielkopiątkowy Jana Pawła II zawitał do parafii pw. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Do parafii należą takie miejscowości jak: Kolonia Lipowiec, Rozłopy, Szczebrzeszyn i Szperówka. Podczas mszy św. której przewodniczył bp Mariusz Leszczyński nie zabrakło także wypoczywających turystów na Roztoczu. Z ks. Andrzejem Pikulą w audycji ,,Studio Peregrynacji Katolickiego Radia Zamość" rozmawiał Łukasz Kot.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Parafia pw. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie jest jedną z najstarszych w regionie. Posiada ciekawą historię. Jej pierwszym proboszczem był infułat zamojski ks. Mikołaj Kiślicki dziekan kapituły zamojskiej, fundator renesansowej świątyni. Dekoracja stiukowa w nawie i prezbiterium (wybudowanej świątyni w latach 1610-1620) naśladuje dekoracje w Katedrze Zamojskiej. W Szczebrzeszynie pochowany jest pradziadek Jana Pawła II - Mikołaj Kaczorowski (stangret u Zamoyskich). Przed kościołem znajduje się pomnik świętego przy którym wierni nie tylko w dniu peregrynacji Krzyża JP II zapalają znicze i składają kwiaty. Pamięć o Papieżu Polaku jest wciąż żywa.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe