29.07 Klemensów. Parafia pw. Najswietszego Serca Pana Jezusa

  • 30.07.2017, 13:03 (aktualizacja 30.07.2017, 13:14)
  • Łukasz Kot
29.07 Klemensów. Parafia pw. Najswietszego Serca Pana Jezusa Łukasz Kot

W dniu 29.07.2017 r. (sobota) Krzyża Wielkopiątkowy Jana Pawła II zagościł w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Klemensowie. Jeszcze w XIX w. Klemensów należał do parafii Wielącza, następnie do Szczebrzeszyna. W latach 1744-1746 wybudowano tutaj barokowy pałac (letnia rezydencja Zamoyskich) rozbudowana przez Henryka Ittara w latach 1810-1813 i następnie przez Henryka Marconiego w latach 1826-1841. Położony w obszernym parku krajobrazowym. Od 1794 r. istniała w pałacu kaplica dostępna dla wiernych. Po II wojnie światowej przy kaplicy pw. NSPJ dobudowanej do pałacu zaczęto tworzyć punkt duszpasterski. Z proboszczem parafii ks. Ryszardem Wróblem o historii parafii, budowie świątyni którą zrealizował oraz znaczeniu Krzyża Wielkopiątkowego JP II w audycji ,,Studio Peregrynacji Katolickiego Radia Zamość” rozmawiał Łukasz Kot.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Irena Samulak i Jadwiga Kamińska z Kółka różańcowego działającego przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Klemensowie podzieliły się swoimi refleksjami na temat św. Jana Pawła II oraz własnego rozwoju modlitewnego i duchowego.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Łukasz Kot

Zdjęcia (32)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe