Piątkowy koncert w cerkwi w Radrużu

  • 31.07.2017, 11:20
  • Alicja Magura
Piątkowy koncert w cerkwi w Radrużu
Muzycy Filharmonii Podkarpackiej swoim występem zainaugurowali tegoroczny Festiwal Dziedzictwa Kresów.

28 lipca w cerkwi św. Paraskewy w Radrużu odbył się koncert „Exsultate, jubilate” (Cieszcie się i radujcie) zespołu Arso Ensamble. Do wspólnego przeżywania tej wyjątkowej chwili zaprosił Stanisław Piotr Makara, dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W piątkowy wieczór wnętrze najstarszej drewnianej cerkwi w Polsce wypełniła muzyka, która została napisana w różnych epokach i stylach. Koncert rozpoczął się od muzyki Aleksandra Tansmana, jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów dwudziestego stulecia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Publiczność zgromadzona w radruskiej cerkwi miała również okazję wysłuchać niesamowitego głosu utalentowanej sopranistki Katarzyny Liszcz pochodzącej z Widełki koło Rzeszowa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wiolonczelistka Anna Naściszewska oraz sopranistka Katarzyna Liszcz w rozmowie z Alicją Magurą mówiły o wrażeniach po zagranym koncercie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Festiwal Dziedzictwa Kresów rozpoczął się 28 lipca i potrwa do 6 sierpnia. Serdecznie zapraszamy do udziału w różnych okolicznościowych wydarzeniach. Program imprezy jest dostępny na stronie https://festiwalkresow.pl/

 

 

 

Alicja Magura

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe