Wystaruj w Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

  • 02.08.2017, 09:13 (aktualizacja 02.08.2017, 09:30)
  • Małgorzata Kryk
Wystaruj w Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny
XXX edycja Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny odbędzie się w dniach 31.08 – 03.09.

W tym roku organizatorzy zmienili zasady uczestnictwa w biegu bowiem wprowadzono możliwość zgłoszenia się do jednego wybranego etapu. Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny Jest to kultowy bieg ponieważ znany jest nie tylko w Polsce, ale również na świecie, a słynie on z historii ponieważ oddaje hołd Dzieciom Zamojszczyzny, których tragiczny los łączy się z naszym regionem.

W biegu biorą w nim udział nie tylko biegacze zawodowi, ale również amatorzy , rolkarze a przede wszystkim adresowany jest do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach tzw. hanbajkach czy do osób niewidomych niedowidzących

Każdego dnia uczestnicy biegu będą mieli do pokonania dziesiątki kilometrów.

Pierwszego dnia(31.08) zawodnicy na linii startu staną o godz. 10.30 na zamojskim Rynku Wielkim, skąd pobiegną do Zwierzyńca. I etap biegu wynosi 35 km.

Drugi etap (1.09) poprowadzi z Zamościa do Krasnobrodu, a dystans tej trasy wynosi niespełna 29 km.

Trzeciego dnia (2.09), czyli w sobotę zawodnicy będą mieli okazje zmierzyć się w półmaratonie, który jak wiemy wynosi 21,0975 km. Półmaraton poprowadzi z Zamościa do – Skierbieszowa. Natomiast ostatniego dnia biegu wszyscy zawodnicy: biegacze, rolkarze handbajkerzy oraz osoby niewidome i niedowidzące zmierza się z Kryterium Ulicznym im. Lucjana Ksykiewicza, który jak co roku poprowadzi malowniczymi ulicami Zamościa na dystansie 15. km. Dla zawodników startujących w jednym etapie każdy etap liczony będzie liczony jako oddzielny bieg), III- etap jednocześnie jest Półmaratonem. Zawodnikom którzy startują we wszystkich 4 etapach liczony będzie łączny czas wszystkich etapów. Dodatkowo w biegu prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja dla zawodników ze służb mundurowych. Ponadto w biegu mogą startować drużyny składające się z 3 zawodników. Jednak członkowie drużyny muszą posiadać dokument przynależności do klubu.

Cały bieg liczy 100 km, a zawodnicy mają na pokonanie każdego etapu trasy limit czasowy 4.godzin.

Ze względu na charakter bieg cieszy się on ogromnym zainteresowaniem ponieważ co roku do Zamościa przyjeżdżają zawodnicy z terenu całej Polski: z regionu, a także m.in: Szczecina, Krakowa, Warszawy, Gliwic i wielu innych miast. Co roku na starcie witamy również liczne grono mieszkańców z Ukrainy, którzy w kategorii kobiet i mężczyzn co roku zajmują zwycięskie miejsca na podium.
W biegu biorą udział mężczyźni i kobiety od 18 do 70 roku życia, a nawet i starsi. Sam bieg dla zawodników jest wielkim wyzwaniem, sprawdzeniem swojej kondycji. Co roku na linii startu możemy spotkać osoby dla których bieganie to wielka pasja, a Bieg Pokoju to niepowtarzalna atmosfera.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co motywuje zawodników, którzy biorą udział w biegu?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kto może wziąć udział w Biegu? Prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat i posiadają aktualne zaświadczenie lekarskie potwierdzające zdolność do udziału w biegu. Osoby, które ukończyły 21 lat mają możliwość startu na podstawie oświadczenia umieszczonego na stronie biegu.Opłata startowa dla zawodników startujących w całym biegu zależna jest od zakwaterowania i wyżywienia.Termin zgłoszeń upłynął 31.07, dlatego wysokość opłaty została zwiększona o 100 zł .Weryfikacja zawodników i zgłoszenia drużyn odbędzie się 30.08 w g.19.00-21.00 oraz dnia 31.08 w godz. g. 7.00-9.00.

Bieg odbędzie się przy otwartym ruchu drogowym, dlatego wszystkich uczestników biegu obowiązują przepisy ruchu drogowego. Bieg na całej trasie odbywa się prawą stroną jezdni, zawodnicy biegną z podwójnymi numerami startowymi, a w razie potrzeby wzajemnie sobie pomagają. Przejazdy na miejsca startów oraz powrotne do OSiR, podczas trwania Biegu zapewnia Organizator.

Punkty odżywiania i odświeżania przewidziano na każdym etapie - pierwszy punkt przewidziano na 10 km trasy, a następne co 5 km.

Dla zawodników startujących w IV etapach i w klasyfikacji Półmaratonu organizator przewidział nagrody finansowe i rzeczowe. Ponadto wszyscy zawodnicy otrzymują pakiet startowy, a startujący w IV etapach wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek.

Każdy z uczestników biorących udział w biegu jest wygranym ponieważ pokonać tak długi dystans 100 km jest wielkim wyzwaniem. Jednak dla większości biegaczy największą pamiątką z biegu jest medal, który odzwierciedla wysiłek włożony na pokonanie dystansu dlatego wszystkich zainteresowanych biegiem serdecznie zapraszamy do zapisów.
Szczegóły na temat biegu pod adresem [kliknij tutaj]

  

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe