Lubaczowscy pątnicy na trasie

  • 02.08.2017, 12:19 (aktualizacja 02.08.2017, 20:59)
  • Alicja Magura
Lubaczowscy pątnicy na trasie
2 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzymka Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę. Grupa św. Stanisława w Lubaczowie najwcześniej rozpoczęła pielgrzymowanie.

Dzisiaj wczesnym rankiem bo już o godz. 7.00 lubaczowscy pątnicy zebrali się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie, aby uczestniczyć we mszy św. sprawowanej w intencji pielgrzymów. Jaką trasę mają do pokonania lubaczowscy pątnicy? O tym informował ks. Maciej Banach z Głównej Służby Porządkowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Grupa ziemi lubaczowskiej przez 4 dni pielgrzymuje sama i dopiero w Nisku łączy się z pozostałymi kolumnami. Jak podkreśla ks. Roman Karpowicz, przewodnik grupy na chwilę obecną nie można sprecyzować ile osób ostatecznie będzie pielgrzymować do tronu Pani Jasnogórskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Izabela z Lubaczowa w rozmowie z Alicją Magura przyznała, że podjęcie decyzji o wyruszeniu na pielgrzymi szlak, nie było prostym zadaniem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Natomiast Ania, która czwarty raz zdecydowała się wziąć udział w pieszej pielgrzymce mówiła o obawach, które jej towarzyszą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla Genowefy, która siedem razy wspólnie z grupą lubaczowską wędrowała do Częstochowy, to wspaniałe rekolekcje w drodze.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmi 'Idźcie i głoście'.

Alicja Magura

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe