Człowiek i przyroda na Roztoczu

  • 02.08.2017, 13:30 (aktualizacja 03.08.2017, 00:38)
  • Małgorzata Sobczuk
Człowiek i przyroda na Roztoczu Małgorzata Godzisz
Mówiąc o przyrodzie wielu szuka ideologii, ale niewielu chce rozmawiać na argumenty. Okazją do wymiany zdań była poniedziałkowa (31.07) konferencja „Człowiek i przyroda – Roztocze” w Roztoczańskim Centrum Naukowo-Edukacyjnym Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu.

Wydarzenie poprzedziła msza św. odprawiona w pierwszą rocznicę wprowadzenia relikwii św. Jana Gwalberta – patrona leśników – w kościele „na wodzie”. Z Lucjanem Bednarzem, nadleśniczym Nadleśnictwa Zwierzyniec rozmawiała Małgorzata Godzisz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Roztocze to region, w którym „zeszła się troista przyroda i rzeźba tropista: stepu, nizin, gór” (cyt. Stanisław Wasylewski). Tłumaczy to Sławomir Mazurek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Działalność człowieka na Roztoczu, w przeszłości jak i obecnie, nie narusza dziedzictwa przyrodniczego regionu. Andrzej Tittenbrun, dyrektor Roztoczańskiego Parku Narodowego tłumaczył w jakiej mierze ta placówka jest rdzeniem systemu ochrony przyrody Roztocza.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Na dłuższą relację z tego wydarzenia zapraszamy w najbliższą sobotę (5 sierpnia) o godz. 10:15 w audycji „Leśne Radio”.
[KLIKNIJ TUTAJ]

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (35)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe