Pierwszy dzień na pielgrzymim szlaku

  • 03.08.2017, 07:39 (aktualizacja 21.08.2017, 12:39)
  • Magdalena Zarembska
Pierwszy dzień na pielgrzymim szlaku
Jak co roku 2 sierpnia ruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pełni optymizmu pątnicy niosą swoje intencje przed oblicze Najświętszej Panienki.

Wyruszyliśmy z Zamościa po mszy św., której przewodniczył ks. bp Marian Rojek. Każdy z pielgrzymów ma inne spojrzenie na trud pielgrzymowania. Jedni idą po raz pierwszy i nie wiedzą czego się mają spodziewać, inni pielgrzymką „zarazili się” już dawno.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 
loadingŁaduję odtwarzacz...

Postoje, które towarzyszą pielgrzymowaniu, są bardzo ważne dla pątników, ale też i dla mieszkańców danej miejscowości. Ks. Ryszard Wróbel, proboszcz z Bodaczowa, wyraża wdzięczność za dar goszczenia pielgrzymki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wieczorne studio pielgrzymkowe:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Grupa zamojsko-hrubieszowska pierwszego dnia dotarła do Szczebrzeszyna i Topólczy, pątnicy, którzy wyruszyli z Lubaczowa na nocleg udali się do Zamchu, zaś tomaszowcy pielgrzymi odpoczywali w Józefowie.

Magdalena Zarembska

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe