Wystartuj w Biegu

  • 10.08.2016, 11:09 (aktualizacja 11.08.2016, 10:00)
  • Małgorzata Kryk
Wystartuj w Biegu
Przed nami XXIX Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny 2016, którego głównym organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Bieg odbędzie się w dniach 31.08 – 03.09 i jak co roku poprowadzi przez urocze miejscowości Zamojszczyzny:
I ETAP - START godz. 10:30
Zamość - Zwierzyniec 35 km
II ETAP - START godz. 10:30
Zamość - Skierbieszów 20 km
III ETAP - START godz. 10:30
Zamość - Krasnobród 30 km
IV ETAP - START godz. 11:00
Kryterium Uliczne im. Lucjana Ksykiewicza 15 km

Jest to kultowy bieg ponieważ znany jest nie tylko w Polsce, ale również na świecie.  Słynie on z
historii, ponieważ oddaje hołd Dzieciom Zamojszczyzny, których tragiczny los łączy się z naszym regionem. W biegu. biorą udział nie tylko biegacze zawodowi, ale również amatorzy. Adresowany jest do: biegaczy, rolkarzy, osób niepełnosprawnych poruszających sie na wózkach tzw. hanbikach, do osób niedowidzących i niewidomych. Cały bieg liczy 100 km, a zawodnicy mają na pokonanie każdego etapu trasy limit czasowy, który wynosi cztery godziny. Na wynik końcowy biegu składa się  łączny czas wszystkich etapów, dlatego zawodnicy walcząc o najlepsze miejsca rywalizują z czasem.
Bieg ze względu na charakter cieszy się dużym zainteresowaniem dlatego do naszego miasta przyjeżdżają zawodnicy z terenu całej Polski począwszy od północy po południową część kraju. Co roku na starcie witamy również  liczne grono mieszkańców Ukrainy, którzy w kategorii kobiet i mężczyzn zajmują  zwycięskie miejsca na podium. W biegu biorą udział zawodnicy od 18 do 70 roku życia, a nawet starsi. Sam bieg dla zawodników jest wielkim wyzwaniem, sprawdzeniem swojej kondycji.
Andrzej Brzozowski z Warszawy przyznał, że w odróżnieniu od innych imprez biegowych ten Bieg wyróżnia dystans, który należy pokonać w cztery dni.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkim po przebiegnięciu całości trasy, niezależnie od zajętego miejsca wręczane są  pamiątkowe medale, a najlepsi w swoich kategoriach wiekowych otrzymują nagrody pieniężne oraz rzeczowe.
Ponadto biegacze którzy raz uczestniczyli w biegu ponownie wracają do Zamościa ponieważ jak sadzą atmosfera podczas biegu jest niepowtarzalna.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co motywuje zawodników, do brania udziału w Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapisy na Bieg przyjmowane są do 16.08, a opłata startowa wynosi od 120 zł do 450 zł (zależna od zakwaterowania i wyżywienia).

Szczegóły na temat Biegu zamieszczone są na stronie organizatora pod adresem [kliknij tutaj]

 

                                                 Wszystkich zainteresowanych biegiem serdecznie zapraszamy do zapisów

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe