14.08 Parafia pw. Jana Pawła II w Biłgoraju

  • 14.08.2017, 21:00 (aktualizacja 14.08.2017, 21:05)
  • Małgorzata Zaręba
14.08 Parafia pw. Jana Pawła II w Biłgoraju diecezja.zamojskolubaczowska.pl
Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II w poniedziałek (14.08) nawiedził Parafię pw. Jana Pawła II w Biłgoraju, gdzie jej gospodarzem jest proboszcz ks. Józef Flis.

W dekanacie Biłgoraj – Północ Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II gościł już w takich miejscowościach jak: Trzęsiny, Radzięcin, Goraj, Frampol,, korytków Duży, Bukowa, Gromada, Hedwiżyn. W poniedziałek (14.08) nawiedził parafię pw. Jana Pawła II w Biłgoraju, gdzie uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Marian Rojek pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. O parafii i Peregrynacji Krzyża w rozmowie z naszą reprterką Joanną Ferens opowiada ks. prałat Józef Flis, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O katolickim ruchu Legionu Maryi, który działa na terenie parafii w rozmowie z naszą reporterką Joanną Ferens opowiada Barbara Kowal, prezydent w prezydium Matki Bożej Różańcowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O grupach modlitewnych jakimi są Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi jakie działają na terenie parafii opowiada Genowefa Nizio, zelatorka grup modlitewnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...


O Peregrynacji Krzyża oraz Legionie Maryi opowiada Halina Grabias, dla której przynależność do grupy modlitewnej to przede wszystkim pogłębianie wiary i czczenie w szczególny sposób osoby Matki Bożej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

We wtorek (15.08) Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II, z którego siły czerpią tysiące wiernych zostanie przewieziony do Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju, a w kolejne dni - w środę (16.08) Chrystusa Króla w Biłgoraju, a w czwartek (17.08) do miejscowości Dąbrowica. Następnie w dn. 18.08- 28.08 zawita w dekanacie Biłgoraj – Południe. Krzyż wędrówkę zakończy 12 października, uroczystą mszą w Konkatedrze w Lubaczowie.


 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe