Szkodniki w józefowskich lasach

  • 18.08.2017, 12:21 (aktualizacja 18.08.2017, 13:36)
  • Małgorzata Sobczuk
Szkodniki w józefowskich lasach
Kornik ostrozębny. To z tym szkodnikiem zmagają się leśnicy z Lubelszczyzny. W ostatnim czasie nasilają się sygnały z nadleśnictw dotyczące zjawiska zamierania drzewostanów sosnowych.

Proces zamierania drzew jest niezwykle intensywny i dynamiczny. Szkodnik ten często zasiedla drzewa osłabione w wyniku różnych zjawisk (susza, pożar, zanieczyszczenia przemysłowe, itp…). Tłumaczył Małgorzacie Godzisz nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów Stanisław Nawrocki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kornik ostrozębny atakuje głównie górne partie drzew z cienką korą i grubsze gałęzie drzew. Chore drzewa są sukcesywnie usuwane – dodał nadleśniczy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

To nie jedyny problem, z którym zmagają się leśnicy. Susza powoduje też zamieranie igieł w bieżącym przyroście w uprawach młodników od 5 do 15 lat.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej na ten temat w audycji „Leśne Radio” już w sobotę o godz. 10:15.

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe