20.08 Sól. Parafia pw. św. Michała Archanioła

  • 21.08.2017, 11:27 (aktualizacja 21.08.2017, 12:04)
  • Joanna Suszko
20.08 Sól. Parafia pw. św. Michała Archanioła
W niedzielę 20 sierpnia krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II rozpoczął nawiedzenie w parafii Sól.

Przeżywamy Srebrny Jubileusz istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jego głównym obchodem jest peregrynacja wielkopiątkowego krzyża św. Jana Pawła II po wszystkich parafiach naszej diecezji.

W niedzielę 20 sierpnia krzyż rozpoczął nawiedzenie parafii pw. św. Michała Archanioła w Soli. Uroczystościom powitania krzyża przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. Proboszczem tego miejsca jest ks. Krzysztof Jankowski. W rozmowie opowiedział o specyfice parafii, szczegółach jej funkcjonowania i przygotowaniach do nawiedzenia krzyża.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wikariusz parafii w Soli, ks. Mateusz Krzaczkowski zwrócił uwagę na to, jak wiele dobra dokonało się wśród parafian podczas rekolekcji przygotowujących do peregrynacji. Opowiedział także o wspólnotach młodzieżowych, którymi się opiekuje.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rekolekcje przed nawiedzeniem krzyża przeprowadził ks. Józef Zwolak, proboszcz parafii Kosobudy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nawiedzenie krzyża w parafii Sól potrwa do popołudniowych godzin. W poniedziałek 21 sierpnia od godziny 17.00 krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II  odwiedzi parafię pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym.

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe