31.08 Tarnogród. Parafia pw. Przemienienia Pańskiego

  • 01.09.2017, 12:06 (aktualizacja 01.09.2017, 12:21)
  • Joanna Suszko
31.08 Tarnogród. Parafia pw. Przemienienia Pańskiego
31 sierpnia i 1 września krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II przebywa w parafii w Tarnogrodzie.

Trwa nawiedzenie krzyża wielkopiątkowego św. Jana Pawła II w diecezji. 31 sierpnia krzyż przybył do parafialnego kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie. Uroczystościom powitania krzyża i Mszy św. przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. Podczas Mszy św. udzielił on 44 młodym osobom sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. 

Proboszczem parafii jest ks. dziekan Jerzy Tworek. W rozmowie powiedział o tym jak nawiedzenie krzyża jest ważne dla całej społeczności parafii i jakie nadzieje wiążą się z tym wydarzeniem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Swoimi refleksjami po przeżytej modlitwie przy krzyżu - relikwii św. Jana Pawła II, dzieliły się przedstawicielki parafii: Elżbieta, Beata i Joanna.

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wiernych parafii Tarnogród do peregrynacji krzyża przygotowywał poprzez rekolekcje, ks. Krystian Bordzań.

loadingŁaduję odtwarzacz...

1 września od godziny 17.00 krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II przybędzie to parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Luchowie Górnym.

Joanna Suszko

Zdjęcia (80)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe