05.09 Łukowa. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

  • 06.09.2017, 12:42 (aktualizacja 06.09.2017, 12:55)
  • Joanna Suszko
05.09 Łukowa. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP
5 i 6 września krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II nawiedza parafię w Łukowej.

Trwa nawiedzenie krzyża wielkopiątkowego św. Jana Pawła II w diecezji. We wtorek 5 września krzyż przybył do parafialnego kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Łukowej. Uroczystościom powitania krzyża i Mszy św. przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek.

Proboszczem parafii jest ks. Waldemar Kostrubiec. W rozmowie powiedział o tym jak nawiedzenie krzyża jest świętem dla całej wspólnoty parafii i wyraził jakie nadzieje wiąże z tym wydarzeniem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W parafii Łukowa bardzo prężnie rozwija się duszpasterstwo młodzieży. Jego prowadzeniem zajmują się księża wikariusze. Jeden z nich, ks. Tomasz Szumowski opowiedział o funkcjonowaniu duszpasterstwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas Mszy św. na powitanie krzyża w parafii Łukowa mogliśmy usłyszeć Chór Męski "Opoka". Jego członkowie  w rozmowie opowiedzieli o zaangażowaniu w działalność chóru.

loadingŁaduję odtwarzacz...

6 września od godziny 17.00 krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II przybędzie to parafii pw. Narodzenia NMP w Chmielku.

Joanna Suszko

Zdjęcia (74)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe