06.09 Chmielek. Parafia pw. Narodzenia NMP

  • 06.09.2017, 23:39 (aktualizacja 06.09.2017, 23:56)
  • Joanna Suszko
06.09 Chmielek. Parafia pw. Narodzenia NMP
6 i 7 września krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II przebywa w parafii w Chmielku.

W środę 6 września krzyż przybył do parafialnego kościoła pw. Narodzenia NMP w Chmielku. To jedna z najmłodszych parafii w naszej diecezji. Uroczystościom powitania krzyża i Mszy św. przewodniczył biskup senior Jan Śrutwa. Proboszczem parafii  jest ks. Marek Tworek. W rozmowie opowiedział o jej kilkuletniej historii i o szczegółach jej funkcjonowania, a także o przygotowaniach do nawiedzenia krzyża.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Swoimi przeżyciami z nawiedzenia krzyża podzielił się parafianin, Jan Rój.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas homilii ks. bp Jan Śrutwa przybliżał postać ks. Ludwika Liwerskiego, który był proboszczem parafii Łukowa (a więc także dzisiejszej parafii Chmielek) i który przykładem swego cierpienia, stał się świadkiem prawdziwej wiary. Oto fragment homilii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jutro (7 września) krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II przybędzie to parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu. Będzie to także zakończenie nawiedzenia w dekanacie Tarnogród.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (58)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe