ks. Wojciech Steć

  • 08.09.2017, 11:15
  • Małgorzata Sobczuk
ks. Wojciech Steć Małgorzata Ćwiklińska-Sołtys
moderator Duszpasterstwa Pielgrzymkowego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej "Ichtis"

Portugalia od wieków zwana jest "Ziemią Świętej Maryi". Miliony wiernych z różnych rejonów świata marzą o tym, by osobiście móc odwiedzić miasteczko, w którym rozgrywały się uznane przez Kościół za cud wydarzenia. Fatima to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Portugalii, a zarazem jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych na świecie. Położona jest w regionie Cento, w dystrykcie Santarém, ok. 130 km od Lizbony. 

W 1917 r. trójce pastuszków – Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie - ukazała się kilkukrotnie Matka Boska, która przekazała im trzy tajemnice fatimskie. Kościół katolicki uznał te objawienia za cud w 1930 r.

W 100. rocznicę objawień fatimskich i 25. rocznicę powstania diecezji zamojsko-lubaczowskiej odbyła się dziękczynna pielgrzymka do Pani Fatimskiej. O czasie pełnym łaski i modlitwy powiedział Małgorzacie Godzisz moderator Duszpasterstwa Pielgrzymkowego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej "Ichtis" ks. Wojciech Steć. 

loadingŁaduję odtwarzacz...


"Fatima - orędzie na dziś" to pod tym tytułem wspólnie będziemy odkrywać już od października Portugalię i miejsca objawień fatimskich. Szczegóły wkrótce na antenie Katolickiego Radia Zamość. 

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe