07.09 Księżpol. Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

  • 08.09.2017, 14:24 (aktualizacja 08.09.2017, 15:21)
  • Joanna Suszko
07.09 Księżpol. Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
7 i 8 września krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II nawiedza parafię w Księżpolu.

Wciąż trwa peregrynacja krzyża wielkopiątkowego św. Jana Pawła II w diecezji. W czwartek 7 września krzyż przybył do parafialnego kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu. Uroczystościom powitania krzyża i Mszy św. przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. Udzielił on też 37 młodym osobom sakramentu bierzmowania.

Proboszczem parafii jest ks. Marian Drążek. W rozmowie powiedział o szczegółach dotyczących funkcjonowania parafii i przygotowaniach do peregrynacji papieskiego krzyża.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wikariuszem w parafii w Księżpolu od dwóch lat jest ks. Rafał Łukiewicz. Podzielił się refleksją związaną z nawiedzeniem krzyża i opowiedział o parafialnym duszpasterstwie młodzieży.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas uroczystości powitania krzyża w kościele w Ksieżpolu dało się zauważyć  5. Tarnogrodzką Drużynę Harcerek "Agape", wśród których są harcerki z parafii Księżpol. O Drużynie opowiedziała Maja, przyboczna.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nawiedzenie krzyża papieskiego parafii Księżpol jest zakończeniem peregrynacji w dekanacie Tarnogród. Jej podsumowania w parafiach dekanatu dokonał ks. dziekan Jerzy Tworek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dziś od godziny 17:00 rozpocznie się nawiedzenie krzyża w dekanacie Józefów. Pierwszą parafią, do której dotrze krzyż będzie parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Aleksandrowie.

Joanna Suszko

Zdjęcia (88)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe