Święto lubelskich leśników

  • 11.09.2017, 19:34 (aktualizacja 04.10.2017, 19:22)
  • Małgorzata Sobczuk
Święto lubelskich leśników Małgorzata Godzisz
Leśnicy nie traktują swojej pracy wyłącznie jako zawód. Ich zdaniem to służba. Co roku spotykają się oni razem podczas Regionalnych Obchodów Dnia Lasu by podziękować Bogu, ludziom i przyrodzie za miniony czas.

Podobnie było 8 września w Jakubowicach Konińskich, gdzie w kościele św. Faustyny Kowalskiej pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie i zaproszeni goście modlili się uczestnicząc we mszy św. Przewodniczył jej ks. Tomasz Duszkiewicz, duszpasterz Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych i Ministerstwa Środowiska. W rozmowie z Małgorzatą Godzisz wyjaśnił niewłaściwe pojmowanie pracy leśnika.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Następnie leśnicy odbyli uroczystą naradę. Wśród zaproszonych gości był obecny Kornel Morawiecki, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej. Wskazał na system wartości, który nas określa. Na miejscu był obecny Andrzej Konieczny, wiceminister środowiska, który powiedział nam co działo się w temacie Puszczy Białowieskiej na przełomie ostatnich 12 miesięcy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas Regionalnych Obchodów Dni Lasu 2017 wyróżniono pracowników za ich pracę krzyżami zasługi i nagrodami resortowymi. Przyznano też najważniejsze nagrody dla leśników – Kordelasy. Wśród wyróżnionych znalazł się ks. Krystian Bordzań, dyrektor Katolickiego Radia Zamość.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych zarządza  ponad 420 hektarami lasów. W sumie jest to 25 nadleśnictw, w których pracuje ok. 1400 osób. Tereny te należą do jednych z najlepiej ocenianych pod względem prowadzonej gospodarki, a także współpracy z innymi służbami. Na dłuższą relację z Dnia Leśnika w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie zapraszamy naszych słuchaczy w audycji „Leśne Radio” 16 września o godz. 10:15.

Archiwalne audycje i zdjęcia: http://www.radiozamosc.pl/s/62/2017

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (90)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe