Święto Plonów Gminy Cieszanów

  • 12.09.2017, 12:03
  • Magdalena Zarembska
Święto Plonów Gminy Cieszanów
Dożynki są przede wszystkim czasem dziękowania Bogu za plony – w niedzielę (10.09.) swoje dziękczynienie składali mieszkańcy Gminy Cieszanów.

Po Mszy Św., którą w kościele w Kowalówce sprawował ks. Mieczysław Startek, proboszcz parafii Cieszanów, zebrani w uroczystym kondukcie dożynkowym udali się na plac w Żukowie. Mieszkańcy gminy mieli za co dziękować, co w rozmowie z Magdaleną Zarembską podkreślał Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów, Zdzisław Zadworny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy dożynki w Gminie Lubaczów, gdzie padło stwierdzenie, że tegoroczne plony można zaliczyć do rekordowych. Sytuacja w Gminie Cieszanów jest podobna.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gminne Święto Plonów każdego roku odbywa się w innym miejscu. W tym roku został wybrany Żuków, co spotkało się z radością mieszkańców.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym roku dożynki Gminy Cieszanów uświetniła obecność zagranicznych gości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mieszkańcy Gminy Cieszanów oraz przybyli goście mieli okazję obejrzeć występy wokalne i taneczne grupy z Ukrainy, a także zaprezentował się zespół „Niespodzianka” z Cieszanowa.

Magdalena Zarembska

Zdjęcia (29)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe