Dla Niej wszystko...

  • 16.10.2017, 11:21 (aktualizacja 16.10.2017, 11:43)
  • Joanna Mazurek
Dla Niej wszystko... www.mi-polska.pl
Zdobyć świat dla Boga – taki cel przyświeca członkom Rycerstwa Niepokalanej.

 Stowarzyszenie obchodzi w tym roku setną rocznicę swojego istnienia. Powstało w Rzymie 16 października 1917 r., a więc trzy dni po ostatnim Objawieniu Fatimskim. Jak tłumaczy o. Robert Maria Stachowiak, wiceprezes Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” w Polsce, jego założyciela św. Maksymiliana Marię Kolbego, głęboko poruszyły odbywające się w tym czasie bluźniercze pochody otwartych wrogów Kościoła - masonów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak podkreśla o. Robert Maria, każdy Rycerz powinien przede wszystkim starać się o własne nawrócenie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Żeby należeć do Rycerstwa Niepokalanej wystarczy spełnić trzy proste warunki. Najważniejszym z nich jest całkowite oddanie się Niepokalanej, a pozostałymi noszenie tzw. Cudownego Medalika oraz wpisanie się do księgi Rycerstwa Niepokalanej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szczegółowe informacje o działalności Rycerstwa Niepokalanej można znaleźć na stronie mi-polska.pl. Do działalności stowarzyszenia i tego, jak się do niego włączyć będziemy na antenie Katolickiego Radia Zamość wracać jeszcze wielokrotnie.


 

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe