Regionalne Obchody Święta Lasu w Nadleśnictwie Oleszyce

  • 26.09.2017, 13:51 (aktualizacja 27.09.2017, 09:16)
  • Małgorzata Sobczuk
Regionalne Obchody Święta Lasu w Nadleśnictwie Oleszyce Małgorzata Godzisz
W leśnictwie Kolonia Nadleśnictwa Oleszyce odbyły się w sobotę (23.09) uroczyste obchody Regionalnych Dni Lasu.
W wydarzeniu uczestniczyli leśnicy i zaproszeni goście. Podczas tego spotkania podsumowano miniony rok i nagrodzono pracowników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie za wybitne osiągnięcia i dokonania zawodowe. 
 
Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie powiedziała Małgorzacie Godzisz o jednym z większych dokonań, które udało się zrealizować podkarpackim leśnikom. 
loadingŁaduję odtwarzacz...
Regionalne Dni Lasu rozpoczęły się od mszy św., którą koncelebrował biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariusz Leszczyński. Asystowali mu kapelani leśników ks. Ryszard Madej i ks. Tadeusz Gramatyka. Następnie poświęcono i oddano do użytku obiekt edukacyjny, któremu nadano imię prof. Janusza Sabora, wybitnego genetyka. Agnieszka Sabor, przyznała w rozmowie z Katolickim Radiem Zamość, jak wiele nauczył ją jej ojciec.
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podczas uroczystości odbyło się ślubowanie 20 nowo przyjętych do Służby Leśnej. Składając przysięgę ślubowali strzec honoru, godności i dobrego imienia leśnika Rzeczpospolitej Polskiej. Święto Lasu to okazja do podziękowań. Kilkudziesięciu pracowników z nadleśnictw i biura RDLP w Krośnie zostało odznaczonych bądź wyróżnionych za wybitne osiągnięcia i dokonania zawodowe. Ich nazwiska można znaleźć pod poniższym linkiem:
 

Na koniec wysłuchajmy historycznego hymnu leśników autorstwa Wiesława Krawczyńskiego, dyrektora lasów Ordynacji Potockich, który zakończył obchody Święta Lasu w Oleszycach.

loadingŁaduję odtwarzacz...


W województwie podkarpackim lasy zajmują powierzchnię ponad 670 tys. ha, czyli prawie 38% powierzchni całego województwa. To oznacza, że Podkarpacie zajmuje drugie miejsce w Polsce pod względem lesistości. Na uwagę zasługuje fakt, że w na tych terenach występuje wysoka bioróżnorodność lasów. Dominującym drzewostanem jest buk, sosna, a także świerk i dąb.
Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (71)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe