27.09. Niemstów. Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

  • 28.09.2017, 11:05 (aktualizacja 28.09.2017, 19:00)
  • Alicja Magura
27.09. Niemstów. Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
27 i 28 września Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II nawiedzał parafię pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Niemstowie.

Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II peregrynuje po parafiach należących do dekanatu Cieszanów. 27 września przebywał w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Niemstowie, w której proboszczem jest ks. Andrzej Wysokiński. Uroczystej Mszy św. na powitanie Krzyża Wielkopiątkowego św. Jana Pawła II  przewodniczył biskup senior Jan Śrutwa, który udzielił 24. osobom sakramentu bierzmowania.

O historri parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Niemstowie i o własnych wspomnieniach związanych z Janem Pawłem II w rozmowie z Alicją Magura mówili:

Edward Pokrywka i Tadeusz Sitarz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do parafii Niemstów przynależy również miejscowość Ułazów, gdzie znajduje się kościół filialny. O jego historii mówiła Maria Szczepanek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na antenie Katolickiego Radia Zamość wystąpił również Tomasz Zadworny, organista.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W czwartek (28.09) Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II dotrze do parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Starym Dzikowie.

 

Alicja Magura

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe