02.10. Dachnów. Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

  • 03.10.2017, 08:01
  • Alicja Magura
02.10. Dachnów. Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.
2 i 3 października Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II nawiedza parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dachnowie.

Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II peregrynuje po dekanacie Cieszanów. 2 października nawiedził parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dachnowie. To ostatnia parafia w tym dekanacie. Uroczystej Mszy św. na powitanie Krzyża przewodniczył ks. bp Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego jest ks. Piotr Kornafel, który w rozmowie z Alicją Magura przytoczył historię tej parafii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdzisław Zadworny, burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Maria Cyran, parafianka, przedstawicielka Kół Żywego Różańca.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marian Pachołek, sołtys Dachnowa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

We wtorek ( 03.10) Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II rozpocznie peregrynację w dekanacie Lubaczów. Pierwsza parafią jaka nawiedzi będzie parafia pw. Opieki Matki Bożej.

Alicja Magura

Zdjęcia (54)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe