03.10. Załuże. Parafia pw. Matki Bożej Opieki.

  • 04.10.2017, 10:06
  • Alicja Magura
03.10. Załuże. Parafia pw. Matki Bożej Opieki.
3 i 4 października Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II nawiedza parafię pw. Matki Bożej Opieki w Załużu.

Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II peregrynuje po diecezji zamojsko-lubaczowskiej. We wtorek (03.10) Krzyż zakończył nawiedzenie w dekanacie Cieszanów i został przekazany do dekanatu Lubaczów. Pierwszym miejscem jakie nawiedził jest parafia pw. Matki Bożej Opieki w Załużu. Uroczystej Mszy św. na powitanie Krzyża przewodniczył ks. bp Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, który udzielił również sakramentu Bierzmowania.

Proboszczem parafii jest ks. Tadeusz Maciejko, który przybliżył rys historyczny parafii pw. Matki Bożej Opieki w Załużu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Danuta Rudnik, przedstawicielka wspólnot parafialnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Stanisław Szpyt, sołtys miejscowości Załuże.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W środę (04.10) Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II dotrze do parafii pw. Opieki Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Bihalach.

Alicja Magura

Zdjęcia (62)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe