Pożegnanie Krzyża i Kongres Różańcowy

  • 14.10.2017, 09:25 (aktualizacja 14.10.2017, 17:10)
  • Alicja Magura
Pożegnanie Krzyża i Kongres Różańcowy Alicja Magura
Zakończenie peregrynacji Krzyża Wielkopiątkowego św. Jana Pawła II po diecezji zamojsko-lubaczowskiej zapoczątkowało II Kongres Różańcowy w Lubaczowie.

Dla konkatedry lubaczowskiej 13 października to wyjątkowa data. Tego dnia wierni z całej diecezji zamojsko-lubaczowskiej na czele z kapłanami, władzami miasta, przedstawicielami różnych służb mundurowych, przybyłymi gośćmi po raz ostatni mieli okazję być przy Krzyżu, który adorowali od 25 marca br.

Mszy św. na pożegnanie Krzyża przewodniczył biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek. Obecny był też biskup senior Jan Śrutwa. W słowie Bożym skierowanym do wiernych ordynariusz mówił o zaufaniu do Chrystusa, bo to On pomaga nieść codzienne krzyże naszego życia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Eucharystii Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II został procesyjnie odprowadzony do lubaczowskiego stadionu, gdzie znajduje się obelisk upamiętniający pobyt Ojca Świętego w Lubaczowie. Tam bp Marian Rojek krzyżem papieskim pobłogosławił wiernych uczestniczących w tym wydarzeniu.

Uroczystości pożegnania Krzyża doskonale wpisały się w II Kongres Różańcowy, który w dniu wczorajszym (13.10) rozpoczął się od spotkania z Janiną i Stanisławem Trafalskimi. Małżeństwo, które ofiarowało krzyż św. Janowi Pawłowi II dało świadectwo swojej wiary, a Pani Janina tuląc się do krzyża mówiła o wizerunku Chrystusa i o sile jaką jej dał w znoszeniu cierpienia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach kongresu o godz. 17.30 zostało odprawione nabożeństwo różańcowe. Po nim referaty wygłosili ks. Julian Brzezicki i Zofia Szczur. Wierni mieli również okazję obejrzeć inscenizację o objawieniach fatimskich. Na dzisiejszy dzień zaprasza ks. Andrzej Stopyra, dziekan dekanatu Lubaczów i proboszcz parafii konkatedralnej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwieńczeniem piątkowego dnia była procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami miasta Lubaczowa, prowadzona przez ks.prał. Eugeniusza Derdziuka.

Alicja Magura

Zdjęcia (127)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe