Droga życia bł. ks. Zygmunta Pisarskiego

  • 21.10.2017, 22:24 (aktualizacja 22.10.2017, 22:49)
  • Małgorzata Sobczuk
Droga życia bł. ks. Zygmunta Pisarskiego Małgorzata Godzisz
Kapłan urodzony w Krasnymstawie został upamiętniony szlakiem turystyczno-pielgrzymkowym pod nazwą ,,Droga życia błogosławionego ks. Zygmunta Pisarskiego”.
19 października w Dworku Starościńskim rozpoczęło się spotkanie referatem dra Leszka Janeczki, w którym przedstawił życie i pracę duszpasterską bohatera dnia. 
 
Następnie zebrani goście przeszli przed kościół pw. św. Franciszka Ksawerego, gdzie dokonano odsłonięcia i poświęcenia pierwszej z dwudziestu stacji upamiętniających miejsca związane z osobą jedynego krasnostawianina wyniesionego na ołtarze. O pomyśle tego dzieła powiedziała Bożena Pachla, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Krasnymstawie.  
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ks. Zbigniew Kulik z parafii w Siennicy Nadolnej i współorganizator podkreślił w rozmowie z Małgorzatą Godzisz ważną zaletę, która charakteryzowała bł. ks. Pisarskiego. 
loadingŁaduję odtwarzacz...
Inicjatorami przedsięwzięcia są Krasnostawski Dom Kultury oraz Grupa Inicjatywna Programu „KULTURA Z WAMI”. Do tego wydarzenia powrócimy w audycji „Ecclesia” na antenie Katolickiego Radia Zamość. 
Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (33)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe