Groźny ASF

  • 23.10.2017, 14:45 (aktualizacja 23.10.2017, 19:21)
  • Joanna Mazurek
Groźny ASF www.starostwolukow.pl
Wysoka gorączka, sinica, drobne i liczne wybroczyny w skórze uszu, brzucha czy na bokach ciała

– to tylko niektóre objawy ASF.

Afrykański pomór świń, choroba, która jest niegroźna dla człowieka, stanowi ogromne niebezpieczeństwo dla trzody chlewnej. Na terenie województwa lubelskiego mamy coraz więcej zachorowań - tłumaczy Grażyna Różycka, główny doradca ds. chowu i hodowli bydła w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wirus ASF może być przenoszony m.in. przez zanieczyszczone maszyny rolnicze, obuwie, ubranie czy ręce osób mających kontakt z trzodą chlewną. Grażyna Różycka podkreśla też, że świniom nie wolno podawać do zjedzenia zlewek kuchennych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej informacji dotyczących zasad ochrony świń przed AFS można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie: www.wiw.lublin.pl.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe