Remonty katedry zamojskiej

  • 24.10.2017, 12:40 (aktualizacja 24.10.2017, 12:55)
  • Małgorzata Sobczuk
Remonty katedry zamojskiej
Parafia katedralna pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu realizuje remont dwóch budynków w zespole zabytkowym: Infułatki i Wikarówki.

Zorganizowano spotkanie informacyjne dla mediów poświęcone projektom dofinansowanym z funduszy unijnych. Zdaniem proboszcza ks. Adama Firosza, z odnowionych obiektów będą korzystać nie tylko ludzie wierzący. Rozmawiała z nim na miejscu Małgorzata Godzisz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

„Fabrica Ecclesiae” to tytuł projektu związanego z remontem zabytkowego budynku Infułatki na cele rozwoju działalności kulturalno-edukacyjnej zespołu katedralnego w Zamościu wraz z zagospodarowaniem terenu. O kosztach tej inwestycji mówił ks. Marek Dobosz, diecezjalny konserwator zabytków diecezji zamojsko-lubaczowskiej.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Termin zakończenia prac upływa w trzecim kwartale 2019 r. Drugi projekt dotyczy remontu zabytkowego budynku Wikarówki wraz z zagospodarowaniem terenu oraz elewacji wejścia do Kazamat Bastionu II na cele utworzenia ''Skarbca Historii, sztuki i Nauki'' w Zamościu.

Grażyna Żurawicka, kierownik Zamojskiej Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Lublinie wyjaśniła problematykę konserwatorską zespołu katedralnego.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej na temat prowadzonych remontów w parafii katedralnej w magazynie „co przyniósł dzień” po godz. 16:35.

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe