Fatima wciąż trwa. Rozstrzygnięcie konkursu

  • 22.01.2018, 09:24 (aktualizacja 08.02.2018, 13:42)
  • Małgorzata Sobczuk
Fatima wciąż trwa. Rozstrzygnięcie konkursu
Polecenie konkursowe nie było trudne. Należało wyjaśnić przytoczone zdanie „Fatima wciąż trwa”.
Zwycięzcy konkursu:

1. Joanna Brożek

Wciąż, czyli NADAL, do dziś. NADAL, czyli była też wcześniej.

I wreszcie FATIMA… Czym jest Fatima dla nas, ludzi XXI wieku? Miejscem pielgrzymek, modlitwy, kultu? Wspomnieniem trójki dzieci?
Zestawem tajemnic – objawień? Czym? Nie wiem. Nie wiem czym Fatima jest dla Ciebie. Nie wiem, czym być powinna. Wiem czym jest dla mnie.
Dla mnie Fatima to nie tylko miejsce, to cisza, to piękno, skupienie, to polecenie Niepokalanej: „Odmawiajcie RÓŻANIEC”, to pamięć, ile mogą zrobić dzieci, ludzie, gdy chcą, wierzą i ufają. Ile daje cierpienie i ofiara za grzechy ludzkości.
RÓŻANIEC, czyli modlitewne streszczenie Ewangelii. Słyszałam świadectwo pewnej dziewczyny, która mówiła, że gdy modli się na różańcu czuje, jak gdyby trzymała za rękę Maryję. Więc różaniec toteż symbol macierzyńskiej miłości Maryi.

To teraz w całości. FATIMA wciąż TRWA. Co to znaczy? Nie wiem. Ale myślę, że obietnice Tajemnic Fatimskich jeszcze się nie wypełniły, a Bóg zawsze dotrzymuje słowa. A według mnie Fatima to również miłość, a ona faktycznie wciąż trwa.

2. Patrycja Granda:

Słowa "Fatima wciąż trwa" oznaczają ciągłą aktualność Maryjnego wezwania do miłości Boga oraz modlitwy.

Mimo, iż minęło już 100 lat, ono wciąż trwa. Jest ponadczasowe, gdyż człowiek każdego wieku, każdy chrześcijanin powinien miłować Boga, a przez to modlić się i starać postępować według jego przykazań, aby nie sprawiać bólu Temu, który tak bardzo nas kocha oraz pokutować za popełnione grzechy, aby zadość uczynić Panu.


3. Wiktoria Hajscewicz

Fatima to miejsce objawień Matki Bożej sprzed 100 – laty dzieciom z Portugalii. Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji. Wtedy to Maryja prosiła o modlitwę różańcową, za nawrócenie grzeszników. O nawrócenie. O odprawianie pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenie za obelgi przeciw jej Niepokalanemu sercu. Przekazała swoje tajemnice fatimskie.

W trzeciej tajemnicy mówiła, że Kościół będzie bardzo prześladowany. Ojciec święty będzie ranny. To potwierdziło się na Janie Pawle II, który po odzyskaniu zdrowia pojechał do Fatim, aby podziękować za życie. Objawienie tych tajemnic trwa nadal. Kościół jest prześladowany w świecie, ale mimo to żyje i się odnawia. Rozwija się i ożywia modlitwą różańcową, nabożeństwa pierwszych sobót, różaniec do granic. Z nas biorą przykład inne państwa jak Włochy i Irlandia. Powstają ciągle nowe inicjatywy modlitewne i ewangelizację. Maryja zwycięża i jak mówiła „ W końcu moje niepokalane serce zwycięży”. Właśnie teraz kiedy morduje się niewinnych kapłanów, misjonarzy i ludzi świeckich. Pomimo, że nienawiść zbiera swoje żniwo to jednak budzi nadzieję na szybkie zwycięstwo Niepokalanego serca. Jak ze śmierci i Krzyża przyszło zmartwychwstanie, tak z tego cierpienia przyjdzie zwycięstwo.
 
 
Do wygrania były:

- album o Fatimie 1917-2017. 100 lat historii objawień. Publikacja Wydawnictwa Jedność. 
 
- książeczka Beaty Kołodziej „Pastuszkowie z Fatimy” Edycji św. Pawła. 

oraz pozostałe książki: 
„Dzieci, pomóżcie mojemu Sercu zwyciężyć! Siostry Emmanueli
„Przy Niepokalanym sercu Maryi” o. Stanisława Przepierskiego OP
„Moja Mama z Fatimy” Magdaleny Buczek, znanej propagatorki Kół Żywego Różańca wśród dzieci poprzez fale Radia Maryja
„Niebo jest silniejsze od nas. Opowieść fatimska” Wilhelma Hunermanna. 
 
To publikacje Wydawnictwa Sióstr Loretanek. 
 
Nagrody są do odebrania w Katolickim Radiu Zamość, od poniedziałku do piątku, od 8 do 16.00. Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!
Małgorzata Sobczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe