Ireneusz Klimek

  • 22.11.2017, 11:15
  • Małgorzata Kryk
Ireneusz Klimek
prezes Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” w Zamościu

Osoby z Zespołu Niepublicznych Szkól Specjalnych „Krok za Krokiem” w Zamościu uczestniczą w treningach w boccia oraz w zajęciach ruchowych, które odbywają się na krytej pływalni w Zamościu. Ćwiczenia ruchowe w wodzie to przede wszystkim: adaptacja do środowiska wodnego, okazja do nauczenia i doskonalenia technik pływackich, ale także forma rehabilitacji. W Rozmowie dnia usłyszymy także jakim zainteresowaniem cieszą się te zajęcia. Osoby, które nauczą się pływać wezmą udział w zawodach pływackich dla osób niepełnosprawnych.

Na ostatnim III Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Boccia , który w dn. 19-22.10 odbył się w Skokach koło Poznania zawodnicy ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski w Głogowie.

W Rozmowie Dnia usłyszymy na czym polegają zasady gry w boccie oraz kto będzie reprezentował Zamojszczyznę Mistrzostwach Polski, które w dn. 14-16.12 odbędą się w Głogowie. Ta paraolimpijska dyscyplina sportowa wymaga wiele pracy i zaangażowania nie tylko od samych zawodników, ale także od sztabu szkoleniowego, trenerów, asystentów oraz rodziny i bliskich. Dlatego, aby dobrze przygotować się do zawodów najważniejszy jest trening. O przygotowaniach do MP powiedzą uczestnicy AKS-ON "Krok za krokiem" w Zamościu: Kamil Pomarański, Kacper Jarmoluk, Mateusz Pawelec, Dominik Krajewski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto dodać, że boccia to nie tylko sportowa dyscyplina paraolimpijska, ale także gra integracyjna, która ze względu na proste zasady gry polecamy wszystkim dzieciom, młodzieży a przede wszystkim całym rodzinom.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe