Cenne drewno Lubelszczyzny

  • 17.11.2017, 12:35
  • Małgorzata Sobczuk
Cenne drewno Lubelszczyzny Rafał Łapiński
Za nami VIII Submisja Drewna Cennego "Lubelska Jesień 2017". Na składnicy w Nadleśnictwie Krasnystaw ogłoszono wyniki tego pisemnego i nieograniczonego przetargu ofertowego.

Ponad 743 m3 drewna okleinowego i tartacznego o ponadprzeciętnych cechach użytkowych można było zakupić w gatunkach: dąb, dąb czerwony, jesion.

O podsumowanie tegorocznej submisji drewna cennego Małgorzata Godzisz poprosiła na miejscu Grzegorza Lenarta, zastępcę Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych w Lublinie ds. ekonomicznych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do przetargu stanęło 16 firm, natomiast drewno zakupiło 13 podmiotów. Drewno zostało sprzedane klientom, którzy zaoferowali najwyższą cenę za daną kłodę (tzw. los). Ta forma sprzedaży pozwala zgromadzić w jednym miejscu i czasie drewno o szczególnych właściwościach, wymiarach, barwie, czy układzie słojów. Tłumaczył Gabriel Cebrat z Nadleśnictwa Krasnystaw.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej na ten temat usłyszą Państwo w audycji „Leśne Radio” w sobotę wyjątkowo o godz. 13:10.

Małgorzata Sobczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe