Zaproszenie na koncert do Cewkowa

  • 20.11.2017, 11:04
  • Alicja Magura
Zaproszenie na koncert do Cewkowa
Centrum Kulturalne w Przemyślu przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie zapraszają na koncert podsumowujący projekt pt. Aniela Mrówka – mistrzyni unikalnego śpiewu i kontynuator obrzędów ludowych "Pogranicza Nadsańskiego".

Występ mieszkanki Cewkowa, która od ponad 30 lat działa społecznie popularyzując kulturę ludową powiatu lubaczowskiego i jej uczennic, odbędzie się 26 listopada o godzinie 13:00 w miejscowej świetlicy.

Realizowane zadanie miało na celu bezpośredni przekaz międzypokoleniowy wiedzy na temat kultury ludowej wsi Cewków i jej okolic grupie młodzieży. To bardzo ważny element na drodze kultywowania i ochrony dziedzictwa niematerialnego "Pogranicza Nadsańskiego" charakteryzującego się odrębną gwarą, melodią, strojem, które są tam jeszcze obecne. Projekt dofinansowany był ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna – zadanie „Mistrz Tradycji”.

Alicja Magura

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe