Zamość. Turniej Mikołajkowy

  • 20.11.2017, 12:53 (aktualizacja 20.11.2017, 20:14)
  • Małgorzata Kryk
Zamość. Turniej Mikołajkowy
Na początki grudnia, a dokładnie 09.12 (sobota) dzieci i młodzież rozegrają VII Turniej Mikołajkowy Turniej Miast Partnerskich w Halowej Piłce Nożnej.

Jak co roku zmagania piłkarskie odbędą się na zamojskich halach sportowych, a dzieci odwiedzi Św Mikołaj. Turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem,ponieważ biorą w nim udział nie tylko dzieci z Polski, ale również z zagranicy. Ponadto turniej poprzez sport łączy ludzi, a bezpośrednie kontakty międzynarodowe uczą szacunku, tolerancji i akceptacji drugiego człowieka, niezależnie od różnic historycznych, gospodarczych, politycznych czy religijnych.

Ks. Tomasz Winogrodzki, proboszcz z parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Lipsku oraz prezes DKS Gaudium Zamość powiedział że mecz piłki nożnej chłopców co roku organizowany jest przede wszystkim dla dzieci, by mogły cieszyć się sportem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Małgorzata Farion, wolontariuszka DKS „Gaudium"Zamość powiedziała, że pomysł powstania sportowego turnieju z miastami partnerskimi zrodził się podczas wyjazdu do Niemiec do Schwaebisch Hall.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak poinformowała Małgorzata Farion wymianę międzynarodową pomiędzy miastami partnerskimi zapoczątkował Turniej Małe Euro 2012.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Małgorzata Farion przyznała że współpraca z miastami partnerskimi wpływa na ożywienie kontaktów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Tomasz Winogrodzki podkreślił, ze co roku na turniej Mikołajkowy chętnie przyjeżdża do nas zespół z Łucka z Ukrainy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co roku w turnieju uczestniczy dużo dzieci, o czym świadczy fakt interesowania się sportem. Dlatego poprzez prezenty, medale, puchary i dyplomy organizatorzy chcą pokazać dzieciom dobroć biskupa, Św. Mikołaja.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkie drużyny na zakończenie rozgrywek zostaną nagrodzone dyplomami, pucharami, i świątecznymi paczkami od Św. Mikołaja.

Nagrodzeni zostaną także wszyscy trenerzy, a zawodnicy w kategoriach indywidualnych otrzymają statuetki i upominki sportowe. Głównym celem turnieju jest współpraca z miastami partnerskimi , a także integracja. Organizatorem wydarzenia jest Diecezjalny Klub Sportowy "Gaudium" Zamość.

 

 

 

 

 

 

  

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe