Dożynki w Korczminie

  • 21.08.2016, 13:56 (aktualizacja 22.08.2016, 18:31)
  • Sławomir Jarocha
Dożynki w Korczminie
W niedzielę 28 sierpnia w Korczminie odbędą się Gminne Dożynki.

W bieżącym roku są one połączone z Europejskimi Dniami Dobrosąsiedztwa. Po nabożeństwie w cerkwi w Korczminie wierni, przedstawiciele władz lokalnych, duchowni obu wyznań, zaproszeni goście udadzą się na liturgię przy cudownym źródełku znajdującym się po stronie ukraińskiej. Po jej zakończeniu, gdy po stronie ukraińskiej trwał będzie program artystyczny rozpoczną się po stronie polskiej dożynki.

Korowód dożynkowy przejdzie spod świetlicy w Korczminie na boisko. Starostowie dożynek Sylwia Baran i Mariusz Klimański przekażą gospodarzowi gminy symboliczny bochen chleba, a następnie rozpocznie się uroczysta msza św. dożynkowa w intencji rolników, ich trudu oraz z prośbą o błogosławieństwo Boże na kolejny rok.

Liturgii przewodniczyć będzie bp diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek. Następnie rozpocznie się festyn dożynkowy. Przewidziane są występy zespołów ludowych, konkursy dla rolników oraz wiele innych atrakcji. Na zakończenie będzie zabawa taneczna pod gołym niebem. W dożynkach wezmą udział przedstawiciele duchowieństwa i władz z Ukrainy. Z okazji Dni Dobrosąsiedztwa w sobotę i niedzielę będzie otwarte tymczasowe przejście graniczne Korczmin – Stajivka. Do przekroczenia granicy są wymagane paszporty. 

Sławomir Jarocha

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe