Dzieciństwo bez uśmiechu

  • 22.11.2017, 11:20 (aktualizacja 22.11.2017, 11:24)
  • Inf. nadesłana
Dzieciństwo bez uśmiechu
Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem zaprasza na wykład otwarty dr Beaty Kozaczyńskiej, pt.: DZIECIŃSTWO BEZ UŚMIECHU. WOJENNE LOSY DZIECI POLSKICH Z ZAMOJSZCZYZNY (1942-1943).

Wykład i spotkanie z autorką wielu publikacji na temat wysiedleń na Zamojszczyźnie i losów Dzieci Zamojszczyzny odbędzie się w niedzielę, 26 listopada, w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość – Wysokie 154 (22-400 Zamość), godz. 16:00.

Wykład zorganizowano w związku z przypadającą w tym roku 75. rocznicą wysiedleń na Zamojszczyźnie.

 

Dr Beata Kozaczyńska pracuje na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach (Wydział Humanistyczny), od wielu lat zajmuje się tematyką wysiedleń na Zamojszczyźnie i losem mieszkańców, jaki zgotował im niemiecki okupant podczas II wojny światowej. Wykłady i publikacje dr Beaty Kozaczyńskiej są m. in. owocem licznych spotkań i rozmów z ostatnimi żyjącymi „świadkami” historii.

Inf. nadesłana

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe