Finał Turnieju LSO

  • 22.11.2017, 13:25 (aktualizacja 22.11.2017, 19:50)
  • Małgorzata Kryk
 Finał Turnieju LSO
Jubileuszowy, bo XV Finał Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej odbędzie się (25 listopada) w godz. 11.00 – 17.30 na hali zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Za ministrantami, którzy biorą udział w tych rozgrywkach są już etapy dekanalny i rejonowy, a w najbliższą sobotę (25.11) czeka zawodników wielki finał.

Zawodnicy, którzy biorą udział w rozgrywkach reprezentują rejony: zamojski, hrubieszowski, lubaczowski biłgorajski.Tegoroczny Turniej wpisany jest w świętowanie 25. lecia Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. Uroczysta Msza Święta odbędzie się o godz. 9.30 w zamojskiej Katedrze, o czym informuje ks. Marcin Jakubiak, Diecezjalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Turniej wpisuje się także w Olimpiadę Sportowa, która odbyła się w czerwcu na terenie zamojskiego OSiR ponieważ uczestnikami wydarzenia są przede wszystkim dzieci i młodzież dla, których sport jest wielką pasją.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W piłkarskich rozgrywkach biorą udział dzieci i młodzież, dla których piłka nożna to pasja, a wolny czas spędzają na boisku trenując. Na jakie kategorie podzieleni są zawodnicy?

loadingŁaduję odtwarzacz...

W roku ubiegłym w finale wzięły udział drużyny z: Miączyna, Oleszyc, Biłgoraja, Zamościa, Józefowa, Moniatycz, Tomaszowa Lub, Łaszczowa, Łukowej, Czerniczyna czy Majdanu Starego. A jakie najmłodsze drużyny zagrają w wielkim finale?

loadingŁaduję odtwarzacz...

W kategorii ministrantów starszych zagrają również zawodnicy reprezentujący szkoły podstawowe.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W kategorii lektorów zagrają uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ostatniej kategorii zagrają lektorzy starsi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla ministrantów udział w tym turnieju to wyjątkowy czas ponieważ przygotowania do turnieju trwają przez cały rok, dlatego dzieci i młodzież żyją tym turniejem.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwycięzcy finału wezmą udział w Mistrzostwach Ogólnopolskich w Halową Piłkę Nożną Liturgicznej Służby Ołtarza, które odbędą się w dn. 1-2.05, a organizatorem tego wydarzenia będzie diecezja płocka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie sobotniego finału zwycięzców nagrodzą zaproszeni goście ks. Biskup Marian Rojek, pasterz naszej diecezji oraz władze Urzędu Miasta Zamość.
loadingŁaduję odtwarzacz...

ks. Marcin Jakubiak po więcej informacji na temat tego wydarzenia sportowego odsyła na stronę internetową LSO.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ks. biskup Marian Rojek, zaś organizatorem wydarzenia jest Duszpasterstwo LSO Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Więcej o tym wielkim wydarzeniu sportowym usłyszymy jutro (23.11) w audycji Rozmowa dnia o godz. 11.15 i 15.40. Gościem rozmowy będzie ks. Marcin Jakubiak, Diecezjalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.


Piłka nożna to wielkie emocje, dlatego wszystkie osoby zainteresowane oraz rodziców piłkarzy , którzy uczestniczą w rozgrywkach serdecznie zapraszamy do kibicowania.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe