Dzieci Zamojszczyzny - pamiętajmy

  • 27.11.2017, 10:33 (aktualizacja 27.11.2017, 11:01)
  • Joanna Mazurek
Dzieci Zamojszczyzny - pamiętajmy
Oddzielenie od rodziców, głód, zimno i bezradność – słowa nie są wstanie oddać doświadczeń, jakie przeżyły Dzieci Zamojszczyzny.

Poznać je to nasz obowiązek, szczególnie, że były udziałem naszych dziadków i pradziadków. Jutro o godz. 13. w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej w Zamościu odbędzie się wykład historyczny dr Beaty Kozaczyńskiej pod tytułem „Byliśmy w transportach Dzieci Zamojszczyzny”. W ramach spotkania odbędzie się także prezentacja książki dr Kozaczyńskiej poświęconej tej tematyce, a także wystawa historyczna „Ocalone z transportów Dzieci Zamojszczyzny”, której jest autorką i kuratorem.

Te dzieci najpierw przebywały w obozie przejściowym w Zamościu, a kilkudniowym bądź kilkutygodniowym pobycie były przewożone do różnych miejscowości w dystrykcie warszawskim – tłumaczy dr Beata Kozaczyńska.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wstęp na wykład i wystawę jest bezpłatny. Ekspozycję będzie można oglądać do 11 grudnia.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe