Bezpłatne treningi

  • 28.11.2017, 08:16 (aktualizacja 28.11.2017, 09:03)
  • Małgorzata Zaręba
Bezpłatne treningi
W Zamościu, Starym Zamościu i Wysokiem dzieci i młodzież szkolna mogą uprawiać sztuki walki w trzech Uczniowskich Klubach Sportowych: - Centrum Sztuk Walki Lider Zamość (zapasy, sumo, koluchstyl) - Orzeł Stary Zamość (sumo i koluchstyl), - Terminator Wysokie (zapasy, sumo, koluchstyl).

Sztuki walki są popularne zwłaszcza ich trenowanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem w środowisku chłopców i mężczyzn. Dla prezesa i trenera klubów sportowych Sławomira Dudka sporty walki to pasja. Zdradził jak rozpoczął przygodę ze sztukami walk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gdzie odbywają się zajęcia ze sportów walki i do kogo są adresowane?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Treningi w Zamościu, Starym Zamościu i Wysokiem prowadzone są po zajęciach szkolnych. Natomiast aktualnie prowadzona jest rekrutacja dla najmłodszej grupy dzieci. Bezpłatne treningi będą odbywać się sali mat w zamojskim OSiR w poniedziałki i piątki o godz. 17.00.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Sławomir Dudek jako trener dostrzega wile korzyści, które wynikają z uprawiania sztuk walk.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Każdy z nas słyszał o sumo czy zapasach. Jednak koluchstyl jest to nowa sztuka walki stworzona na początku XXI wieku w Polsce, której twórcą jest Wiesław Koluch. W koluchstyl zawodnicy trenują w dwóch formach – sportowej (walka w parterze) i bojowej (samoobrona z wykorzystaniem broni takich jak pałka, kij czy nóż). W zawodach biorą udział zawodnicy uprawiający takie dyscypliny jak: judo, zapasy, jujitsu, sumo, sambo, mma, grapling, karate, taekwondo i inne. Sławomir Dudek wyjaśnił na czym polegają zasady tej mieszanej sztuki walki?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Liczne sukcesy na koncie ma Klaudia Dudek (Terminator Wysokie), córka Sławomira Dudka, która na ostatnich MŚ (19.07) we Wrocławiu zdobyła brązowy medal.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejnym wielkim sukcesem mogą pochwalić się trzy zawodniczki z klubu UKS Centrum Sztuk Walki Lider Zamość: Klaudia Solan, Ola Maziarczyk i Martyna Kłos, które z ostatnich Mistrzostw Europy Kadetek w Sumo w Warszawie (20 – 21.10) w Warszawie przywiozły 5 medali.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sławomir Dudek zwrócił uwagę, że każda osoba niezależnie od wieku powinna umieć się obronić.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakimi predyspozycjami fizycznymi powinna wykazywać się osoba chcąca rozpocząć przygodę ze sztuką walki?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak zostać zawodnikiem sportów walki?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecnie zawodnicy trenują do Pucharu Polski w Warszawie oraz do zbliżających się dużymi krokami Mistrzostw Europy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej o sportach walki i rekrutacji, która skierowana są do młodzieży szkolnej usłyszymy w audycji Rozmowa dnia w środę (29.11) o godz. 11.15 i 15.40. Gościem rozmowy będzie Sławomir Dudek, prezes i trener sportów walki.
 

BEZPŁATNE TRENINGI - SALA MAT OSiR ZAMOŚĆ
- wtorek, czwartek - godz. 18.30 (młodzież)
- poniedziałek, piątek - godz. 17.00 (dzieci)

 

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe