"Zachować pamięć" - projekt ŚZŻAK

  • 29.11.2017, 14:23 (aktualizacja 29.11.2017, 15:06)
  • Anna Niderla-Kudach
"Zachować pamięć" - projekt ŚZŻAK
W tym roku obchodzimy 75. rocznicę wysiedleń na Zamojszczyźnie oraz powstania zamojskiego, podczas którego żołnierze Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich bronili miejscowej ludności przed niemieckimi oddziałami realizującymi założenia Generalnego Planu Wschodniego.

Jedną z form uczczenia rocznicy wysiedleń jest projekt realizowany przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość pod nazwą: „Zachować Pamięć”. Powiedział o nim podczas konferencji prasowej (29.11) prezes Związku, poseł Sławomir Zawiślak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Elementem projektu jest również specjalna strona internetowa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach projektu „Zachować pamięć” młodzież, 20 harcerzy z Drużyny Harcerskiej 'Traperski Krąg” z Suśca, wzięło udział w szkoleniu. Powiedziała nam o nim harcmistrz Anna Rojek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zagadnienia poruszane podczas warsztatów zainteresowały młodzież, która przyznaje, że w taki sposób łatwiej przyswoić historię, a można się także dowiedzieć wielu ciekawostek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

20 grudnia Związek zaprasza młodzież i dorosłych na spotkanie do remontowanego obecnie Muzeum Historycznego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Bondyrzu. O szczegółach tego spotkania powiedział prezes Sławomir Zawiślak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu w Bondyrzu należy kierować do Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość (ul. Partyzantów 3 w Zamościu).

Projekt pn. „Zachować pamięć” został dofinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe