Chcą być dobrzy jak chleb

  • 30.11.2017, 14:54 (aktualizacja 30.11.2017, 22:25)
  • ks. Michał Efner
Chcą być dobrzy jak chleb
Wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy ubogim to tylko niektóre powody, dla których uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Strzyżowie zapragnęli utworzyć Szkolne Koło Caritas.
Dzięki otwartości Elżbiety Denys, dyrektor placówki zostało powołane (29.11) Szkolne Koło Caritas. Uroczystego aktu powołania dokonał ks. Adam Sobczak – dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Temu wydarzeniu towarzyszyła również prelekcja ks. Adama oraz prezentacja o działalności Szkolnych Kół Caritas, której dokonała Aneta Tryniecka, diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas.
 
Ks. Adam w swoim wystąpieniu zachęcał uczniów do dostrzegania potrzeb drugiego człowieka. Mówił, że źródłem naszej wrażliwości na ludzi jest przykład życie Jezusa i miłość Boga, która jest w sercu każdego z nas. Powiedział także, że Szkolne Koła to nie tylko działalność od akcji do akcji, ale także konkretna formacja.
 
„Największą zapłatą dla wolontariusza jest uśmiech drugiej osoby, uścisk dłoni.” – mówiła Aneta w czasie swojej prezentacji. Pokazując jak działają Szkolne Koła nakreśliła kierunki działania organizacji i zobaczyliśmy radość jaka towarzyszy tym, którzy otwierają serca na potrzeby ubogich.

W Szkolne Koło Caritas zostało włączonych 20 uczniów naszej szkoły. Opiekunem koła został ks. Michał Efner, a asystentem kościelnym – ksiądz dziekan Bogdan Bejgier, proboszcz parafii w Strzyżowie.
 
Uczniowie pełni zapału już szykują się do niesienia pomocy, ponieważ chcą być "dobrzy jak chleb". Pierwszą inicjatywą naszego koła będzie włączenie się w akcje „Tak, pomagam” w dniach 8 – 9 grudnia. Będzie to zbiórka żywności dla osób potrzebujących z parafii w Strzyżowie.
ks. Michał Efner

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe